streda 16. októbra 2013

Vaxholm


Vaxholm is one of the Stockholm's islands - or peninsulas? Hard to say. The journey there is covered by your regular travelpass and is easily reachable by public transport. A great place when you need some peace and quiet, where you can sit on the round rocks and stroke the moss while looking at the horizont. There are wooden molos all over the island, wood is a material that is used here in Sweden and I guess all over Scandinavia much more than what I'm used to from Slovakia. The Scandinavians are not scared of the wood ageing, which is great.
Vaxholm coordinates: 59°25′N 18°19′E

Vaxholm je jeden z ostrovov - alebo poloostrovov? - ťažko povedať:), kam sa dá dostať tunajšou MHD. Pekné malé rodinné domčeky, kľud a ticho. Pár lodičiek a machom obrastené skaly - tie sú tu na viacerých miestach a väčšinou okrúhle, takže sa na ne dá sadnúť, prsty zabárať do machu a pozerať sa na horizont. Všade sú tu krásne drevené móla a celkovo, Švédi a asi všetci Škandinávci používajú drevo často. Neboja sa toho, že drevo po určitom čase zošedne, stačí ho vtedy prelakovať. Dá to každému prístrešku zastávky MHD taký pekný punc, i keď zastávka inak vyzerá ako Vlčie Hrdlo :) Vaxholm je super miesto, ak sa treba uvoľniť z hluku mesta.
Súradnice: 59°25′N 18°19′E
Wearing: Hunter wellies (mine are from Ebay), Zara silk pants, Buffet T-shirt (this one), waterproof by me&m (available here), DIY Great Bear stars hat, ROXY sunnies.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára