utorok 22. októbra 2013

Filmhuset


Filmhuset, a film archive in the wider centre of Stockholm is a betong giant, not prettily pretty and likeable, but with its tough visual appearance and the combination of concrete & wood, it totally got me. It was built between 1968 - 1970 by Peter Celsing and since then it has been both loved and hated. Filmhuset gave an open house during the weekend, with free screenings and camera & screening machine showings, which I will tell you more about later. Filmhuset is a home for a section of Stockholm University: Film Studies & Fashion Studies; which is where I study :)
Coordinates: 59° 20′ 24″ N, 18° 6′ 12″ E

Filmhuset, milovaný aj nenávidený, betónový kolos v širšom centre Štokholmu. Nie je prvoplánovo ľúbivý, ale svojou trvdou betónovou estetikou a drevenými detailami ma úplne dostal. Osobne ho mám radšej zvonku ako zvnútra, lebo zvnútra je príliš retro. Cez víkend bol vo Filmhusete, ktorý slúži okrem iného ako filmový archív "Oppet hus" - deň otvorených dverí, s premietaniami zadarmo a prehliadkou kamier a premietačiek. O tom potom, takto vyzerá filmhuset zvonku (a ja v súvislosti s ním, haha). Postavil ho Peter Celsing mezdi 1968-1970. Okrem iného tam sídli časť Štokholmskej Univerzity: Film Studies a Fashion Studies - kde študujem aj ja :)
Súradnice: 59° 20′ 24″ N, 18° 6′ 12″ E Wearing: Hunter boots (Ebay), me&m vest (available here), Acne dress, & other stories scarf & clutch, h&m cap, ROXY sunnies, pyrite necklace

6 komentárov:

 1. Zdravím ta Paulina , je to priam až vzrusujuce co s mamkou robite ! Obdivujem vasu kreativitu a odhodlanost. Samozrejme sa pripajam k tvojim follower. Moj blog http://spleenofstyle.blogspot.no/ . Zijem v Nórsku a takisto sa snazim ludom priblizit kusok z krajiny. Peknz zvysok týzdna prajem ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Diana :)
   ďakujeme ďakujeme :)
   napodobne! :)
   Aj ja prajem krasny den, i ked u nas uprsany!

   Odstrániť
 2. teď jsem na tvůj blog narazila, závidím ti obor školy i Stockholm, máš můj vysněnej život a ještě k tomu krásný fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jeeej, ďakujem :)
   ale musim tu zacinat tak trosku odznova, takze celkom challenge :) ale uzivam si to, je tu krasne :)

   Odstrániť