utorok 10. decembra 2013

Uppsala station


When I moved to Sweden back in the end of August, I spent my first week in Uppsala. That was actually before the start of University semmester, so Uppsala was habited only by its normal inhabitants. Later in September, all the students would come and make the fourth largest city sort of more lively.
I enjoyed my time spent there back then, I biked everyday from a train station to the house near the forest (in Stenhagen) in the westernmost part of the town. I enjoyed my bike rides, wearing my floaty dresses when it was warm. Sometimes I got completely lost, as the place is covered with bike trails so everytime I appeared to have taken a different route and ended up somewhere far from where I was aiming.
This was kind of ambivalent, as on one hand I was always dissapointed with myself not being able to remember which turns to take but on the other hand, anywhere I ended up, I could just stop riding, take a good look around and just be visually happy, as the surroundings are so nice, wherever you end up.
However, I loved the new train station the most I guess, and that is where these pictures were taken back on Saturday.
I love my new black coat and to just go all black, gives me this feeling of anonymity wherever I am. To wear black is the easiest way to blend in with the Swedes, so however I try to wear white as much as possible, black is the color I go for when I´m in hurry or just want to feel comfy. And anonymous. Do you also get that feeling?
Uppsala Station coordinates: 59.858502, 17.645756

Keď som pricestovala do Švédska na konci augusta, mala som ešte pár dní, kým mi začal kontrakt na byt v Štokholme. Týchto pár dní som mala to šťastie stráviť v Uppsala, ktorá je štvrtým najväčším mestom Švédska, po Štokholme, Göteborgu a Malmö. Bola som tam predtým, ako začal školský semester, ale keď som odchádzala, študentom tam už šibalo, behali po ulici natretí na zeleno -asi imatrikulácia.
Bol to super čas, každý deň som sa bicyklovala z domu, kde som bývala (v Stenhagen, ktorý je úplne za západe Uppsala) na stanicu, ktorá sa stala asi mojím obľúbeným miestom, lebo je krásna (dôvod dé). 
Tie cesty bicyklom v šatičkách boli skvelé, keď ešte bolo teplučko, asi tisíckrát som sa stratila, lebo v Uppsale je tisíc bicyklových trás, čo je úžasné a tie pohľady okolo, ktoré som zažívala slušne prekrývali moju frustráciu z toho, že mi v navigácii nemohol pomôcť už ani telefón, lebo sa mi vybil.
Tieto fotky sú z mojej obľúbenej vynovenej vlakovej stanice. 
Som zamilovaná do svojho nového kabátu a do čiernej anonymity. Ja keď sa ponáhľam a potrebujem sa cítiť pohodlne, vždy idem celá v čiernom a zapadnem do vizuálneho rytmu Štokholmu. Mám to len ja, alebo nás je takých viac?
Uppsala station súradnice: 59.858502, 17.645756Wearing:
COS leather handbag
Hunter Wellies
DIY Great Bear stars hat from H&M

4 komentáre:

  1. prestaňte s mamkou robiť tak super veci, lebo potom ich všetky chcem! ( samozrejme že srandujem ) :D
    ja som na tom dosť podobne, buď sa hodím celá do tmava, alebo do niečo mega pohodlného t.j. nohavice+veľký sveter+veľký kabát+ veľký šál

    OdpovedaťOdstrániť