streda 4. decembra 2013

Friends Arena

 

My Swedish friends say I have been lucky to have moved here for one of the warmer winters. I have to say it is not really what I was expecting. We have had no snow yet, unlike Bratislava.
There is a difference though, in the time the sun goes down. At this point, it usually goes down at around 3pm, and it is completely dark by 4pm. That will change after the winter solstice (21st of December), yes! :) Until then, the ways to survive in the darkness is to install some lights in the windows and eat lots of food, containing vitamin D.
Above all though, I´m trying to spend as much time on the sunshine as I can. Like few days ago, when we took these pictures.
The location is Friends Arena, a newly built stadium not far from my home. It was built to replace the old Råsunda Stadium. It it the largest footbal stadium in all the Nordic countries. The whole quarter is nice, new, fresh and almost always empty.
I thought it matched my jacket :)
Coordinates: 59° 22′ 21″ N, 18° 0′ 0″ E

Všetci švédski kamaráti tvrdia, že mám veľké šťastie, lebo táto zima je jedna z tých teplejších. Tak si hovorím, že je taká prípravná :) Ešte nám ani nesnežilo, ale jazerám už pomaličky zamŕzajú okraje, pomaly sa teším, ako zamrznú úplne a bude sa dať na nich korčuľovať.
Jeden rozdiel ale cítim, napriek tomu, že som sa tomu doteraz bránila, zotmieva sa tu skôr: okolo tretej, úplná tma je asi o štvrtej. Dni sa ale čoskoro predĺžia, otáča sa to na Zimný slnovrat (21.12). Dovtedy som sa obrnila svetielkami v oknách a chladničkou dopĺňanou potravinami s vysokým obsahom vitamínu D.
A hlavne sa snažím využiť čas, kedy svieti slniečko. Napríklad ako pár dní dozadu, keď sme sa boli prejsť pri Friends Arena, novom štadióne, ktorý nahradil Råsunda Stadium a stal sa najväčším futbalovým štadiónom v nordických krajinách.
Celá štvrť okolo Friends Arena vonia novotou a až na zápasy býva ľudoprázdna.
Zdalo sa mi, že mi k nej ladí kabát :)
Súradnice: 59° 22′ 21″ N, 18° 0′ 0″ E


Wearing:
Topshop leather boots
WESC leather belt
H&M jeans (or as I like to call them: denim tights)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára