nedeľa 1. decembra 2013

Hötorget


Hötorget (Haymarket) is an outdoor city market in the very centre of Stockholm. It offers fresh local seasonal produce & not only fruit & veg, but also some clothes and accessories.
Hötorget is basically a large cobbled square, surrounded by the Royal Concert Hall from the East, the PUB department store from the West, the Filmstaden Sergel and the Hötorgshallen food market halls from the South.
It is a good place to go when you are craving for fresh grocery, but force yourself with patience (and maybe headphones also!), as the shop assistants love to shout out their offer for the day really loud.
We were lucky and got 50% off for the lovely mushrooms that I made the Västerbotten pai of later on. Västerbotten pai is a Swedish classic, something in between a pie and a quiche, will show you the recipe in the following post :)
Hötorget coordinates: 59° 20′ 6″ N, 18° 3′ 46.8″ E

Hötorget (v preklade senný trh) je veľké námestie v centre Štokholmu, na ktorom si predajcovia denne rozložia svoju čerstvú produkciu. Dajú sa tu kúpiť hríbiky, ovocie, zelenina, teraz okolo Vianoc aj stromčeky, všetko z lokálnych zdrojov. Predávajú tu aj oblečenie, kožené rukavice a podobne, obávam sa však, že tie už nie sú produkované miestne.
Hötorget je skvelé miesto, kam si ísť po čerstvé potraviny, ale odporúčam obrniť sa trpezlivosťou (možno aj hudbou v ušiach!), lebo predajcovia radi prezentujú svoju aktuálnu ponuku dosť nahlas.
My sme nakúpili hríbiky (kuriatka), z ktorých som neskôr robila švédsku klasiku, Västerbotten pai (niečo medzi pájom a quicheom), v ďalšom poste sa podelím aj o to, ako som ho robila :)
Majte krásny zvyšok víkendu!
Súradnice na Hötorget: 59° 20′ 6″ N, 18° 3′ 46.8″ E


Wearing:
Zara leather boots

1 komentár:

  1. veľmi sa mi páči ako v každom poste prinášaš nejaké info zo štokholmského sveta a života a tak má človek pocit, že môže byť s tebou a zažívať to všetko, aj keď len virtuálne :)

    OdpovedaťOdstrániť