nedeľa 29. decembra 2013

Karolinska Universitetssjukhuset


The pictures were taken back in the mid December, few days before I took off back to Bratislava for Christmas.
Karolinska Sjukhuset is a large hospital quarter, currently in reconstruction or rather extra construction progress. The building on the pictures is a part of the new hospital project by Wingårdhs Arkitekter.
It was one of the days when the weather was constantly changing, but my lazy-hazy mood was instantly awoken when I saw this building. We were originally planning to take some pictures in the Aula inside, but it was closed that day, so that actually gave me a chance to go back there to have a look at it, as from just peeking inside it looked spectacular.
Karolinska Universitetssjukhuset coordinates: +59° 21' 9.08", +18° 1' 52.63"

Tieto obrázky sú ešte z decembra, pár dní predtým, ako som na Vianoce odišla do Bratislavy.
Karolinska Sjukhuset je enormná nemočničná štvrť, súčasne pristavujú nové bloky, tento je jedným z nich, prístavbu realizujú Wingårdhs Arkitekter.
Pamätám si, že to bol jeden z tých dní, kedy sa každú chvíľu menilo počasie a spolu s ním aj moja nálada, ale pohľad na túto budovu ma vtedy zobudil. Pôvodný plán bol fotiť vnútri, ale akosi sa podarilo, že bolo práve zatvorené, ale nič to, vrátim sa tam. Vnútri budovy je obrovská aula, keďže súčasťou Karolinska je aj výskumné akademické centrum. Aula vyzerala zvonka cez sklo skvele, už sa tam teším.
Súradnice na Karolinska Universitetssjukhuset: +59° 21' 9.08", +18° 1' 52.63"


Wearing:
me&m Wool & Cashmere coat
me&m vest
COS cotton blouse
WESC pants
COS leather handbag 
H&M hat
leather/fur Doc Martens 

4 komentáre: