sobota 4. januára 2014

St Margarethen Romersteinbruch


Austrians & great design go together well, we all know that. A good example of a great architecture would be this project ROM, which is an ex stone quarry near Neusiedler See, now redesigned & rebuilt into an open air festival arena by archiutectural studio with truly epic name "Alles Wird Gut" (Everything will be alright).
As I later googled, you can: not only go to the site for a guided tour, but also to see Opera. How amazing must that be, with that sandstone surroundings. I think you can check up the tickets here.
I felt this was the best time of the year to go there, as the trees obviously have no leaves on and the tips of the branches go a little reddish, so it gave this amazing palette I am so into at this moment.
Now the funny part is we never checked the opening time, so it was closed when we came, but I think it must be the way it was meant to be in order to have some peace.
As you can see, I am in love with my new 100% wool scarf I got from baby Jesus :)
St Margarethen Romersteinbruch coordinates: +47° 48' 7.76", +16° 38' 4.50"

Rakúsky vkus a design všeobecne sa pýši všeličím, ale mňa v poslednom čase potešili hlavne tieto dve veci: prvá je tu a druhá je tento bývalý kameňolom, nedávno (2006/7) prestavaný na exteriérovú arénu pre festivaly. Majú to na svedomí architekti s menom za 9.5/10: "Alles Wird Gut" (Všetko bude dobré).
Neskôr som si vygooglila, že sa sem dá ísť nielen na komentovanú prehliadku kameňolomu, ale aj na operu. To je úplný sen pre mňa. Určite sa oplatí pozrieť sa na lístky tu.
Veľmi som sa tešila, že som sa sem dostala práve v takomto počasí a špeciálne v tejto časti roku, keď sú opadané listy a konce stromov idú mierne do bordova, spolu s piesovcovými skalami, hrdzavými konštrukciami a betónom to vytváralo krásnu paletu.
Trošku smiešne mi je že sme sa moc nepozreli či je vlastne teraz medzi sviatkami otvorené - a nebolo :) ale napriek tomu bolo vidno všetko dobre a aspoň bol kľud.
Veľmi si cením tento šál z čistej vlny v neskutočne jemnej úprave, ktorý som dostala od Ježiška a nosím ho aj doma :)
Súradnice na St Margarethen Romersteinbruch: +47° 48' 7.76", +16° 38' 4.50"

 

Wearing:
COS wool scarf
Acne cotton/silk dress
Leather/Fur Doc Martens
COS leather bag
Pyrite & Concrete pendants
Roxy sunnies

1 komentár: