pondelok 20. januára 2014

Back to the heart of Stockholm.


I 'm back.
Back to the country up North, the land of alabaster skin and lustrous hair, million shades of grey reflected upon people's coats, the country of creaking sand on snow, sartorial peace and everyday visual bliss, the country where the butter is salty by default, the country of 'Tänk på avståndet mellan vagn och platform när du stiger av' (Mind the gap) sounding in the train over and over again, the country where I lay on my sheep skin carpet to meditate and back to that tiny little corner of the kitchen - the place where I always write these posts.
It's great to be back, although it is colder. It's refreshing with the hints of snow here and there. I am looking forward to see the year of the Horse in the Swedish colors.
Location: The heart of Stockholm, T-Centralen, mentioned earlier here.

Som späť.
Späť na severe, v kraji slonovinovej pleti a jagavých vlasov, miliónov druhov šedej na kabátoch, v štáte vŕzgajúceho štrku na tenkej vrstve snehu, sartoriálneho pokoja a každodenných vizuálnych nirván, v krajine, kde je maslo slané a tam, kde stále počuť "Tänk på avståndet mellan vagn och platform när du stiger av" (Vystupujte opatrne, medzi vlakom a nástupišťom je medzera), krajina, kde si chodím sadnúť a meditovať na svoju ovčiu kožušinku a presne sem do rohu kuchyne chodiť písať tieto posty.
Byť späť je skvelé, aj keď je tu chladnejšie. Vzuch je osviežujúci. Čo asi sem do Štokholmu prinesie rok Koňa?
Lokácia: Srdce Štokholmu, T-Centralen, ktorý som už raz spomenula, tu.

Wearing:
COS wool scarf
COS leather handbag
me&m wool & cashmere A-line dress with pockets
Leather/ Fur Serena Doc Martens


2 komentáre:

 1. Tesim sa na nove Stockholmske prispevky:) Je tam velmi zima?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja sa teším na druhú vlnu objavovania :)
   Je zima, je, teraz mi teplomer ukazuje -3, oproti Bratislave je to zmena.
   Ale cez víkend pôjdeme von, mám plán, tak sa hneď podelím :)

   Odstrániť