nedeľa 26. januára 2014

Millesgården


Is a beautiful mid-sized gallery with attached sculpture park, located on the island Lidingö, less than half an hour away from the centre of Stockholm.
They exchange exhibitions biannually, last time I was there, I remeber we had skirts on & the exhibition of Mats Gustafson was taking place.
This time, there was an exhibition called Mod och Modernitet, portraying a collection of miscellaneous works of female Swedish artists of the 20th century. These authors are percepted as pioneers, as they raised a female artist movement, which broke the barriers of male-exclusive artist sphere & set the foundations for all female artist to come.
Millesgården is definitely a place to go, not only to see the exhibitions within this amazing space, but also to just hang around in the park, with the lovely view of the (contemporarily half frozen) lake/sea.
The entry is 80SEK for students or 100SEK for adults.
Millesgården coordinates: 59° 21′ 32″ N, 18° 7′ 17″ E

Je krásna galéria so záhradou s bronzovými sochami, ktorá leží na ostrove Lidingö, od centra Štokholmu asi 30 minút metrom a busom.
Výstavy sa menia bianuálne, pamätám, si, že naposledy, keď som tam bola na Matsovi Gustafsonovi sme mali na sebe sukničky a holé nohy.
Tentokrát prebiehala výstava s názvom Mod och Modernitet, ktorá predstavovala zmiešanú tvorbu švédskych umelkýň 20. storočia, najmä ich maľby. Tieto autorky sa pokladajú za pionierky, pretože prelomili vtedajšiu bariéru výsostne mužskej umeleckej osádky a tým vytvorili podhubie tolerancie pre všetky umelkyne ženského pokolenia do budúcnosti.
Millesgården je miestom, kam sa oplatí ísť nielen na výstavu do úžasného priestoru, ale aj do pridruženej záhrady, iba tak si sadnúť a užívať si výhľad na vodu, ktorá je už napoly zamrznutá.
Lístky stoja 100SEK/normálny a 80SEK/študenstký.
Súradnice na Millesgården: 59° 21′ 32″ N, 18° 7′ 17″ E


Wearing:
me&m Faux Fur coat with leather strap
me&m poplin blouse
COS leather handbag
COS wool scarf
Zara pants
Leather/Fur Doc Martens


:) click


5 komentárov:

 1. Vyzera to tak, velmi zaujimavo! Urcite, by som chcela pozriet. Ja som nedavno bola na vystave priekopnika ceskej fotografie (jedneho z priekopnikov) Jaromira Funkeho- a uz davno som neodchadzala tak inspirovana :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. kožušok vyzera na fotkach ako pravy! :) takze chvalim latku a vzdy mas tak pekne fotky!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ach ďakujeme. Ja vždy pozerám na tvoje symbiózy dlho predlho.

   Odstrániť
 3. Super, dakujem za tip na vystavu! Inak ako pozeram, mame podobne oblubene miesta:)

  OdpovedaťOdstrániť