piatok 28. februára 2014

Creative Mornings Stockholm @ Berns Asiatiska


I am sure that most of you know Creative Mornings, just in case; it is a global series of inspirational morning lectures, free of charge and with breakfast & morning coffee included.
In Stockholm, it starts at 8 am and kicks off the day perfectly! I am very involved with the Slovak mutation of Creative Mornings, Kreatívne ráno, so it was great for me to see the Stockholm version today, with Arash Pendari, who is the CEO of Atflick under VionLabs, a platform currently in development. The platform's aim is to aggregate and make all entertainment (namely films, video and TV content) available in one place. It appears Atflick might become the tool to fight piracy, or rather the means to prevent copying, uploading and downloding illegal media files.
The venue for Creative Mornings Stockholm is Berns Asiatiska, which is the smaller hall within Berns, very similar to the larger one next to it, where the last Pecha Kucha 20x20 took place. Decorated with grandiose chandeliers and mirror-covered walls, bouquets of flowers and full of positive atmosphere.

Som si takmer istá, že Creative Mornings vám bude dobre známe, ale ak by náhodou nebolo, Creative Mornings je globálny formát, ktorý prináša inšpiratívne ranné prednášky so zaujímavými hosťami, v príjemnom a pozitívnom prostredí a s raňajkami a kávičkou grátis.
Štokholmské CM začínajú o ôsmej ráno a skvele odštartujú deň! Ja som stála pri zrode slovenskej mutácie CM, fungujúcej pod názvom Kreatívne Ráno a mala som za tie dva roky na starosti rôzne drobnosti od prekladov, trošky PR až po zodpovednosť za raňajky, čo som si vždy veľmi užívala. Ku CM mám teda všeobecne veľmi pozitívny vzťah a tešila som sa, ako uvidím, aké je to v Štokholme a pod riadnou licenciou. CM Stockholm majú vytvorenú svoju súčasť webovej sociálnej siete s profilmi návštevníkov a informáciami o vystupujúcich.
Dnes na CM vystupoval Arash Pendari, CEO platformy Artflick pod VionLabs, ktorá je momentálne vo vývoji a ktorá má za cieľ vytvoriť rozhranie, ktoré prinesie všetky médiá a zábavu (filmy, hudbu, hry a videá) na jedno miesto a môže tak zabrániť "potrebe" pirátskeho kopírovania týchto médií.
Creative Mornings Stockholms sa odohráva v menšej sále Berns Asiatiska, hneď vedľa tej, v ktorej sa naposledy odohrala Pecha Kucha 20x20. Pre mňa to bola veľká zmena oproti KC Dunaj, urban priestoru s čarovnou terasou. Vďaka grandióznym lustrom, obrovským kyticiam a zrkadlovým stenám má podujatie v Štokholme trošku inú atmosféru, ale rovnako ako v Bratislave, veľmi pozitívnu.

Arash Pendari, CEO of Atflick

Arash Pendari talked interestingly about the 'need' to download or stream illegally, or use pre-paid portals, that are using pirate copies, without us realising they do. He sees the reason for this need in a simple fact; that there is no platform that would have a database big enough, so we wouldn't have to look elsewhere. Once we would know that we can find everything we want to watch here, we wouldn't really mind paying a reasonable price for using it. And thus, we would be able to prevent the cutting down on the pays for the film-makers, wich would make the film industry healthier.

Arash Pendari rozprával o všeobecnej "potrebe" sťahovať alebo streamovať filmy nelegálnou cestou. Tú potrebu pripisuje tomu, že neexistuje jeden oficiálny portál, ktorý by mal dostatočne veľkú databázu médií na to, aby sme nemuseli hľadať inde a často skončiť pri zaobstarávaní nelegálnej kópie. Atflick by teda v budúcnosti mal byť miestom, na ktorom by sme vždy našli obsah, ktorý hľadáme a teda by nám nemalo prekážať zaň platiť rozumnú sumu. Tým pádom by sme zabránili úniku financií z filmového priemyslu a ozdravili ho.


Berns, the venue.Wearing

COS leather handbag and concrete pendant
Leather / Fur Doc Martens


Berns coordinates / súradnice: 59° 19′ 55.8″ N, 18° 4′ 26″ E

& bonus :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára